.comment-thread ol { counter-reset: countcomments; } .comment-thread li:before { content: counter(countcomments,decimal); counter-increment: countcomments; float: right; z-index: 2; position:relative; font-size: 22px; color: #555555; padding-left:10px; padding-top:3px; background: url(http://4.bp.blogspot.com/-f6ByQfbwApQ/T4x_8p1FGpI/AAAAAAAAB2A/WJKf-ybmvQk/s1600/comment+bubble2.png) no-repeat; margin-top:7px; margin-left:10px; width: 50px; height: 48px; } .comment-thread ol ol { counter-reset: contrebasse; } .comment-thread li li:before { content: counter(countcomments,decimal) "." counter(contrebasse,lower-latin); counter-increment: contrebasse; float: right; font-size: 18px; color: #666666; }

fashion, beauty and lifestyle blog

fashion, beauty and lifestyle blog

11. 2. 2015

MOJE OBĽÚBENÉ...


Ahoj! Dnes mám pre Vás malú voňavú inšpiráciu, možno aj na Valentína. Tento článok je sprievodca vôňami, ktoré som za poslednú dobu vyskúšala a naozaj stoja za to!Mám rada sladkasté, nie moc „lepkavé“ a svieže vône. Také, z ktorých cítiť energiu. Jednou z nich je (už na prvý pohľad sladká a romantická) vôňa Pink Bouquet od Moschino.  Radí sa do skupiny ovocno-kvetinových vôní. Keď ju privoniam, cítim záplavu sviežeho ovocia  (najintenzívnejšia je určite broskyňa), no a hneď potom zmes kvetín. Síce je to toaletná voda, ale vydrží dosť dlho. To si na nej cením asi najviac. Ďalšia vec, ktorá sa mi na Pink Bouquet veľmi páči je romantický, ružový flakón v tvare srdiečka.

Popis:
Príbeh kytice kvetín, ktoré vyvolávajú romantické pocity a maľujú svet naružovo. Bohatá vôňa, krásny dizajn flakónu a ohlas uznávanej značky predurčujú vôňu Pink Bouquet k úspechu. Je ako elixír mladistvej eufórie a sviežosti. Táto vôňa je šteklivou zmesou viacerých tónov. Zmysly najprv osloví explozívna sviežosť citrusového bergamonu a ananásového sorbetu. Potom ich príjemne prebudí elegantná pivónia s kyticou, ktorá sa skladá z jemnej konvalinky, nežnej fialky  a zvodného jazmínu. Kvetinové srdce vône  je ozdobené esenciou chladivého dubového machu v kombinácii s pútavou arómou perníka, mladistvej broskyne a pižma.

Zloženie:
Hlava: esencia bergamonu, ananásový sorbet a malinová dužina
Srdce: konvalinka, pivónia, fialka a jazmín
Základ: broskyňa, mach a perník
Druhá, tiež nádherná, svieža a ovocno-kvetinová je vôňa Love Story od Chloé. Základom sú (ako aj u ostatných vôní od Chloé) kvetiny, ale teraz v novej kombinácii s ovocím. Love Story vonia po pomarančoch a kvetoch pomarančovníka. V jej zložení je aj pižmo, drevité tóny , či Stephanotis.

Popis:
Módny dom Chloé v roku 2014 uvádza na trh novú vôňu Chloé Love Story, ktorá je inšpirovaná parížskou romantikou a visiacimi zámkami na slávnom moste Pont des Arts. Túto romantickú vôňu vytvorila parfumérka Anne Flipo. Vôňa je kompozíciou s výrazným podielom ovocných tónov. V sérii parfémov od Chloé by mohla dostať aj rozlišovací kód „tá ovocno-kvetinová“. Miesto pôvodnej ruže a frézie vyniká vo vôni pomarančový kvet a Stephanotis. Tiež sú potlačené mydlovými tónmi, ktoré sú nahradené ovocnými notami.
A posledná, podľa môjho názoru asi najjemnejšia a najnežnejšia vôňa z tejto trojice je Miss DiorBlooming Bouquet. Je to jemná kvetinková vôňa s ľahučkým ovocným nádychom...úplne ako pre vílu. Hneď na prvý pohľad upúta svojim nežným obalom.

Popis:
Miss Dior Blooming Bouquet je jemnou kvetinovou kompozíciou, ktorá oslavuje krásu pukov a zamatovú jemnosť okvetných lístkov. Je ukážkou legendárnej lásky Christiana Diora ku kvetom. Je to nežná vôňa s bukolickým pohladením. Jemná, delikátna a kvetinová. Je jedinečným podpisom, ktorý krúži okolo pivonkového akordu. Harmonické zloženie, ktoré jemne oslavuje esenciu zo sicílskej mandarínky , ruže a bieleho pižma. Vôňa novej éry, óda na kvety pre súčasnú  Dior ženu, ktorá rozpráva príbeh ikonických šiat plných kvetov, ktoré boli vytvorené, aby skrášlili ženský ideál Christiana Diora.

Zloženie:
Hlava: sicílska mandarínka
Srdce: ružová pivonka, ruža, marhuľa a broskyňa
Základ: biele pižmoA akú vôňu používate Vy ? Budem rada, ak sa o svoje obľúbenkyne podelíte v komentároch.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem za Váš komentár ♥